شرایط و قوانین


قوانین عمومی
1- خرید از فروشگاه اینترنتی فنجون مستلزم ثبت نام توسط شخص در وب سایت می باشد. اطلاعات درخواستی در هنگام ثبت نام وارد سیستم میشود برای شرکت ما معتبر و ضروری می باشد و در صورت ناقص بودن به مشترک اطلاع داده خواهد شد که اطلاعات را کامل نماید. این امر جهت سهولت برقراری تماس در مواقع اضطراری، ارسال سفارش به مقصد به صورت دقیق می باشد. از این رو هر مشترکی که در فروشگاه اینترنتی فنجون ثبت نام می نماید و خرید میکند به عنوان مشترک فنجون محسوب میشود و فروشگاه اینترنتی فنجون ملزم به پاسخگویی به ایشان می باشد و به شخص دیگری پاسخگو نیست.
2- در هنگام ثبت نام در فروشگاه اینترنتی فنجون قوانین و مقررات در انتهای فرم لینک شده است و در صورتی که تیک " شرایط و قوانین را خوانده ام و قبول دارم" را انتخاب کنید، به منزله موافقت رسمی شما با قوانین فروشگاه اینترنتی فنجون محسوب می شود و در صورت بروز مشکل هیچگونه مسئولیتی در قبال نخواندن قوانین توسط مشترک، متوجه فروشگاه اینترنتی فنجون نیست. همچنین هر گونه فعالیت مشترک در وب سایت، اعم از خرید، استفاده از کدهای تخفیف، بخش های مختلف سایت و ... را نیز شامل میگردد.
3- توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه اینترنتی فنجون منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا مشترک نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با خود می باشد. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فروشگاه اینترنتی فنجون تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و ادامه فعالیت شما دال بر پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشترک  یا مشترک
1- مشترک  یا مشترک به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات شخصی خود که در فرم ثبت نام اعلام شده، در فروشگاه اینترنتی فنجون ثبت نام کرده، و همچنین به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی فنجون اقدام می کند، اطلاق میگردد.

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان
1- محصولات ارایه شده در وب ‌سایت، توسط فروشگاه اینترنتی فنجون از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فروشگاه اینترنتی فنجون همکاری می‌کنند و محصولات خود را به واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌ سایت فروشگاه اینترنتی فنجون عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فروشگاه اینترنتی فنجون بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
2- مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
3- برای تمامی خرید های فروشگاه اینترنتی فنجون فاکتور ارسال خواهد شد. در صورتی که مایل به حذف فاکتور کاغذی در قسمت توضیحات مرحله نهایی سفارش اعلام فرمایید. با این کار به محیط زیست کمک شایانی خواهد شد.
4- سفارشات ثبت شده در فروشگاه اینترنتی فنجون پس از بررسی مراحل اولیه (تأییدیه اطلاعات ثبت شده مشترک) اقدام خواهد شد.
5- کلیه سفارشات فروشگاه اینترنتی فنجون پس از 72ساعت ارسال خواهد شد.
6- شرایط تحویل کالا در تهران با پیک و در شهرستان ها از طریق پست، تیپاکس، باربری و ... می باشد.

ارتباطات الکترونیکی
1- هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات فروشگاه اینترنتی فنجون استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فروشگاه اینترنتی فنجون ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فروشگاه اینترنتی فنجون به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس  ایمیل/جیمیل  و تلفن‌هایی که مشترک در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل/جیمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشترک است  و تمام مکاتبات و پاسخ‌ های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
2- جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، فروشگاه اینترنتی فنجون برای مشترکین وب سایت ایمیل/جیمیل یا پیامک ارسال می نماید. در صورتی که مشترکان تمایل به دریافت اینگونه ایمیل/جیمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه فروشگاه اینترنتی فنجون را در پروفایل خود لغو کنند. با این حال برخی اخبار های خاص برای تمام مشترکین ارسال خواهد شد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی
1- فروشگاه اینترنتی فنجون به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن حافظت می‏‌کند و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی دهد. مگر در مواردی که نامه رسمی قضایی از مراجع ذی ربط به دلیل تخلفات ارائه گردد.
2- فروشگاه اینترنتی فنجون متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی فنجون ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
3- همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی فنجون ، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی فنجون جزئی از اموال فروشگاه اینترنتی فنجون محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فروشگاه اینترنتی فنجون است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی فنجون محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط فروشگاه اینترنتی فنجون و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار فروشگاه اینترنتی فنجون است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. مشترکان مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت فروشگاه اینترنتی فنجون و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای فروشگاه اینترنتی فنجون محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی فنجون، مشترکان مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب مشترک و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده مشترکان است. فروشگاه اینترنتی فنجون محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که مشترکان از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
4- تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.fenjoon.com است. همچنین کوتاه کننده لینک www.fnjon.xyz جهت کوتاه شدن لینک های بلند نیز مرتبط با فروشگاه اینترنتی فنجون می باشد. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت فروشگاه اینترنتی فنجون هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.fenjoon.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره  ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. مشترکان جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش
1- روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. فروشگاه اینترنتی فنجون به مشترک ان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت سفارش‌ می‌‏دهد.
2- کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فروشگاه اینترنتی فنجون به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. فروشگاه اینترنتی فنجون همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی فنجون به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشترک به سفارش‌‏گذاری، حق لغو کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی فنجون محفوظ است و یا مشترک  می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
3- در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشترک، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 72 ساعت کاری به حساب مشترک  واریز خواهد شد.
4- فروشگاه اینترنتی فنجون مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فروشگاه اینترنتی فنجون محفوظ است.
5- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش تومانی کالاهای موجود در سایت فروشگاه اینترنتی فنجون، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشترک، برای فروشگاه اینترنتی فنجون محفوظ است. فروشگاه اینترنتی فنجون در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشترک  واریز و عودت می‌نماید و مشترک  با ورود به سایت فروشگاه اینترنتی فنجون می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
6- مشترکان باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش مشترک قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس کامل پستی، ایمیل/جیمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت و... توسط مشترک، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، فروشگاه اینترنتی فنجون جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشترک، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشترکان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
7- با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشترکان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه "تکمیل اطلاعات حقوقی" و وارد کردن مشخصات سازمان مورد نظر،  برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
8- همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
9- از آنجا که فروشگاه اینترنتی فنجون یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، سفارش یک کالا به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است و در صورت ثبت چنین سفارشی، لازم است پیش از ارسال، مبلغ آن تسویه شود.
10- تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.
11- وجه واریزی می بایست توسط کارت بانکی شخص حقیقی یا حقوقی درخواست کننده محصول باشد. در غیر این صورت مبلغ عودت داده خواهد شد و سفارش لغو میگردد. برای افراد زیر 18 سال پدر و یا مادر امکان پذیر می باشد.
12- لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشترکان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشترکانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان شگفت انگیز که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که مشترکان کد سبد خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که فروشگاه اینترنتی فنجون هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.


شرایط و قوانین ارسال فوری کالا در روز
1- ارسال فوری کالا در روز، منوط به سفارش بین ساعت 9:00 تا 13:00 شنبه تا چهارشنبه هر هفته می‌باشد. در غیر این صورت به روز بعد موکول می‌گردد.
2- ارسال فوری کالا در روز، منوط به واریز وجه به صورت واریز به یکی از حساب های بانکی فروشگاه اینترنتی فنجون می‌باشد و در صورتی که به صورت اینترنتی ثبت شود امکان ارسال فوری کالا در روز میسر نخواهد بود و مطابق قوانین سفارش عادی ارسال می‌گردد.
3- ارسال فوری کالا در حال حاضر فقط برای تهران می‌باشد.


شرایط و قوانین استرداد کالا
1- کالاهایی که توسط شرکت های حمل و نقل(مانند اداره پست، تیپاس، باربری ها و ...) برای مشترکان ارسال میگردد، تعهد آن تنها تا زمان تحویل به شرکت حمل و نقل مربوطه به عهده ی فروشگاه اینترنتی فنجون می باشد. صدور رسید تحویل توسط شرکت های مربوطه به منزله ی این است که کالا را کاملا سالم و بدون ایراد تحویل گرفته اند و فروشگاه اینترنتی فنجون هیچ گونه تعهدی پس از تحویل ندارد و در صورت هرگونه اشکال مشترکان می بایست خسارت خود را از شرکت حمل و نقل مربوطه درخواست نمایند.
2- فروشگاه اینترنتی فنجون هیچ امتیاز خاصی جهت استرداد کالای سالم ندارد.
3- امکان لغو سفارشات پس از واریز وجه و ارسال توسط فروشگاه اینترنتی فنجون وجود ندارد.

خسارت در هنگام حمل و نقل
1- فروشگاه اینترنتی فنجون همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشترکان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب مشترک و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی فنجون تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
2- آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید بلافاصله پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی فنجون اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی فنجون ارسال شود.

نظرات مشترکان
1- هدف از ایجاد بخش نظرات در فروشگاه اینترنتی فنجون، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و مشترک محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات فروشگاه اینترنتی فنجون با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر مشترک مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات مشترک رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آیند. فروشگاه اینترنتی فنجون در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات مشترکان در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی فروشگاه اینترنتی فنجون درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از مشترکان محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.